Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to organizowany w 170 państwach, w tym w Polsce, globalny projekt promujący przedsiębiorczość i aktywną postawę zawodową. W szczególnym dla Polaków 2018 roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości odbywa się pod hasłem Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości. Organizatorzy projektu chcą w stulecie odzyskania niepodległości docenić przedsiębiorców, którzy nie tylko mieli niepodważalny wkład w ponowne pojawienie się Polski na mapie, ale przede wszystkim swoją zawodową aktywnością wspomagali rozwój wolnego państwa. Podkreślają również jak ważne jest, by patriotyzm łączyć z byciem przedsiębiorczym – firmy i przedsiębiorcy rozwijają gospodarkę, są ważnymi ambasadorami Polski poza granicami kraju+.

Podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w realizację tego projektu, uczestnicząc w wykładach i warsztatach zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Europejską w Krakowie.

13 listopada uczniowie klasy 1D biorąc udział  w wykładzie „Przedsiębiorczość w pigułce” dowiedzieli się, jak szukać w sobie kreatywności i motywacji, działać przedsiębiorczo i w jaki sposób wykorzystywać swoje pasje i umiejętności do odniesienia sukcesu zawodowego.

14 listopada uczniowie klasy 4D podczas wspólnych warsztatów z uczniami V Liceum Ogólnokształcącego nt: „Jak przewidzieć skuteczność zachowań przedsiębiorcy?” szukali odpowiedzi na pytania: Jakim przedsiębiorcą mogę być? Jak przewidzieć własne zachowanie w kontekście budowania własnej sprawczości w relacjach, osiąganiu czy byciu przywódcą? Pułapki zachowań i wynikające z nich konsekwencje na przykładzie Teorii Paradoksów Dana Harrisona, narzędzia wspomagającego procesy rekrutacyjne i rozwojowe w największych organizacjach m.in. Toyota, Cathay Pacific, Master Card.