Innowatorzy Branżowej Przedsiębiorczości

Nasza szkoła dołączyła do grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości

 

Od września 2017 nasi uczniowie mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki platformie edukacyjnej zyskali możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a lekcje przedsiębiorczości, prowadzenia działalności gospodarczej czy organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem samochodowym stały się jeszcze bardziej praktyczne.

 

Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń
i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników to zadania, z którymi mierzą się  nasi uczniowie. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami, mogą przekonać się jak konkurencja wpływa na prowadzenie własnej firmy.

 

Wirtualny biznes – realne kompetencje

W wirtualnej rzeczywistości młodzież wciela się w rolę przedsiębiorców prowadzących firmę usługową ( warsztat samochodowy- 2G i 3D, serwis IT- 3C, firmę transportową- 4A). Atrakcyjna forma wizualna, dostępność platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów grywalizacji mają za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych.

Jesteśmy przekonani, że udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe, będzie dla naszej młodzieży pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej. „Stale podnosimy jakość kształcenia w naszej szkole i szukamy innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, dzięki którym lekcje będą bardziej angażujące
i praktyczne”- komentuje wprowadzenie symulacji na lekcje Pan Krzysztof Sekunda- Dyrektor Szkoły.

 

 

Nauczyciel jako mentor biznesu

Nowe umiejętności zdobyli również nauczyciele, którzy podczas praktycznych warsztatów z ekspertami firmy REVAS zdobyli nie tylko wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzia lecz również wiedzę dotyczącą prawidłowej oceny działań i postępów uczniów na którą składa się nie tylko wynik finansowy wirtualnego przedsiębiorstwa lecz również zadowolenie jego klientów i pracowników, rozwój a nawet poziom zadłużenia. W naszej szkole, po przejściu dwuetapowego szkolenia oraz zdaniu egzaminu Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS otrzymała Pani Barbara Cynk

 

Dzięki wdrożeniu Branżowych Symulacji Biznesowych, nasza szkoła dołączyła do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości, do którego należą szkoły, uczelnie, instytucje oraz firmy z całej Polski.

 

Więcej informacji o Branżowych Symulacjach Biznesowych można uzyskać na stronie www.revas.pl.