Wyjazd integracyjny klasy 1D do Poręby Wielkiej

08.10- 12.10.2018

Pięć słonecznych, październikowych dni nasza klasa spędziła w pomalowanych kolorami jesieni Gorcach, na turnusie integracyjnym w Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej.

Z dala od szkolnych murów, ruchliwych ulic i krakowskiego smogu, za to w pięknym plenerze, na świeżym powietrzu, podczas pieszych wycieczek i zajęć rekreacyjno- sportowych integrowała się nasza klasa. Nad jej bezpiecznym przebiegiem czuwała nasza Wychowawczyni, której jesteśmy bardzo wdzięczni za zorganizowanie wycieczki, a Pani od fizyki dziękujemy, że podjęła się opieki nad nami w czasie wyjazdu.

Było wesoło, było radośnie, nawet ze śpiewem. Wszyscy pracownicy ośrodka starali się, by nasz pobyt upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze, ale najsilniej zżyliśmy się z p. Sylwestrem- naszym koordynatorem.

O tym jak spędzaliśmy czas na wyjeździe przeczytacie w poniższym opisie i zobaczycie na zdjęciach. Gdyby jednak się okazało, że nie jesteśmy wystarczająco zintegrowani- powtórzymy wyjazd w przyszłym roku!

1 dzień pobytu

Przyjazd do domu wczasowego, przydział sypialń . Spotkanie z koordynatorem turnusu – omówienie regulaminu uczestnika turnusu, przepisów bhp, p.poż. Podanie programu turnusu i planu dnia. Organizacja grupy – wybór funkcyjnych .

Spacer do zabytkowego parku hr. Wodzickiego – poznanie historii Poręby Wielkiej i parku: mity i legendy związane z tymi miejscami, pomniki przyrody. Obserwacja  pasma Gorców z lokalizacją najwyższego szczytu Turbacza. Ognisko połączone z pieczeniem kiełbasy. Zajęcia sportowo- rekreacyjne na boiskach i sali gimnastycznej.

2 dzień pobytu

Całodzienna wycieczka autokarowa do Zakopanego. Charakterystyka mijanych miejscowości (Mszana Dolna, Rabka, Chabówka, Chochołów i inne). Zwiedzanie Sanktuarium na Krzeptówkach. Zajęcia w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Historia Zakopanego, spacer Krupówkami i herbatka w karczmie u Sabały. Karaoke.

3 dzień pobytu

Zajęcia rekreacyjno-sportowe na boisku i sali gimnastycznej. Turnieje sportowe. Wycieczka do Orkanówki- panorama Gorców, Beskidu Wyspowego. Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Władysława Orkana.  Prelekcja  pracownika GPN – „Najpiękniejsze zakątki Gorców”. Turniej piłki siatkowej.

4 dzień pobytu

Zajęcia rekreacyjno-sportowe na boisku i sali gimnastycznej. Wycieczka na Potaczkową – panorama Gorców i Beskidu Wyspowego, nazewnictwo widocznych szczytów górskich.  Olimpiada sportowa – konkurencje indywidualne i zespołowe. Zajęcia lekcyjne z geografii i fizyki. Nauka gry w tenisa ziemnego.

5 dzień pobytu

Apel pożegnalny – wręczenie nagród, dyplomów i wyróżnień. Spacer klimatyczny wzdłuż potoku Poręba do Niedźwiedzia. Zajęcia rekreacyjne. Wyjazd uczniów do domów rodzinnych.