Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

 27.11.2018

 

 

Uczniowie biorący udział w „Lekcjach z ZUS” mogli zmierzyć się dzisiaj z rówieśnikami w olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Z naszej szkoły było to czterech uczniów z klasy 1D i jeden z 1C, którzy przygotowując się do udziału w olimpiadzie korzystali z  materiałów dydaktycznych przygotowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

W  projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”, który skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, w naszej szkole uczestniczyli wszyscy uczniowie klas 1C, 1D i 2G. W ramach „Lekcji z ZUS” uczniowie zdobywali praktyczną wiedzę z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej i przysługujących im świadczeń – czyli  praw i obowiązków wynikających z podlegania ubezpieczeniom społecznym. Projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS” składa się z czterech tematów zajęć: „Świadomy zawsze ubezpieczony”, „Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki”, „Emerytura – twoja przyszłość w Twoich rękach”, „e-ZUS, czyli firma pod ręką”.

W dniu 15 października odbyło się spotkanie z Panią Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji ZUS, która przeprowadziła lekcje o ubezpieczeniach społecznych w klasie 1C i 1D.