Małopolskie Mistrzostwa Szkół Mechanicznych

W połowie grudnia, z inicjatywy Fundacji Edukacja dla Społeczeństwa i magazynu motomi.pl zorganizowane zostały w Krakowie Małopolskie Mistrzostwa Szkół Mechanicznych – Technikum Samochodowe.

Do walki o tytuł najlepszego Technikum Samochodowego przystąpiło dziesięć szkół z całej Małopolski:

1. Zespół Szkół Mechanicznych Nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie
  2. Zespół Szkół Mechanicznych Nr 2 im Kazimierza Górskiego w Krakowie
  3. Zespół Szkół Mechanicznych Nr 3 im. gen. Władysława Sikorskiego w Krakowie
  4. Zespół Szkół Mechanicznych Nr 4  im. Gen. Augusta E. Fieldorfa-Nila w Krakowie
  5. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej
  6. ZSB „Chemobudowa-Kraków” S.A
  7. Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu
  8. Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. Mikołaja Reja w Myślenicach
  9. Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni
  10. Zespół Szkół Nr 1 św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie ul Ułanów

Dwuosobowe zespoły, reprezentujące szkołę, musiały się zmierzyć w trzech kategoriach:

• Odpowiedzi na pytania w formie testu z zaznaczeniem właściwej odpowiedzi.
  • Wykonanie zleconej pracy naprawczej
  • Konkursowa jazda Samochodem

Pomoc w realizacji Mistrzostw udzielił Zespół Szkół Mechanicznych Nr 3 im. gen. Władysława Sikorskiego w Krakowie i to w sali, punkcie diagnostycznym oraz na placu manewrowym na os Szkolnym 3 odbyły się wszystkie etapy prób.