IX runda Mistrzostw Polski Szkół w E-Sporcie

W dniach 25-28 stycznia uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych Nr 3 w Krakowie już tradycyjnie wzięli udział w jednej z największych imprez E-Sportowych w Polsce.

Tuż po rozpoczęciu nowego roku SUPER GAME e-sport gościło w pierwszej stolicy Polski — Gnieźnie. Do Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie zawitały aż 24 drużyny oraz ponad 300 zawodników indywidualnych.

Spotkania opiewały w wiele emocji i adrenaliny. Rozgrywki grupowe zakończyły się około godziny 14:00, a tuż po nich rozegrane również zostały mecze ćwierćfinałowe – już w systemie BO3. W nich zameldowało się 8 najlepszych zespołów. Batalia trwała długo, a wyniki korzystne były raz dla jednej, raz dla drugiej drużyny.

W pierwszy dzień trwania wydarzenia, oprócz rozgrywek LG Mistrzostw Polski Szkół, odbył się również pierwszy etap turnieju FIFA 18, gdzie wyłoniona została najlepsza czwórka graczy, którzy mogli być spokojni o swój los aż do niedzieli.

W rywalizacji na symulatorze rajdowym Gran Turismo Sport pierwsze miejsce zajął Maciej Trzaskawka, który oprócz fotela gamingowego marki Quersus zgarnął również przepustkę do wielkiego finału całego sezonu.

Podczas wydarzenia miały miejsce również liczne turnieje indywidualne, w takie gry jak CS: GO, League of Legends czy Quake Champions. Na wydarzeniu pojawiła się także strefa firmy Ballistix, która jest czołowym producentem kart pamięci RAM dla graczy, gdzie odbywały się rozgrywki SUPER GIRLS e-sport oraz LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie, uczestnicy turniejów mogli przetestować najnowocześniejsze, super szybkie, gamingowe komputery marki HIRO, dostarczane przez firmę NTT System, natomiast niezwykle płynną grę w 144 Hz i 240 Hz oraz rewelacyjną jakość monitorów możecie uświadczyć dzięki firmie LG Polska.

Źródło:SG ESPORT