GLOBAL MONEY WEEK 25- 31. 03.2019

W ramach Światowego Tygodnia Pieniądza w naszej szkole odbyło się kilka wydarzeń.

25 marca podczas lekcji nt. Mój rachunek bankowy  uczniowie klasy 2G poznali różne instytucje finansowe, dowiedzieli się jak przy ich pomocy mogą oszczędzać pieniądze oraz otworzyć własny rachunek bankowy.

Również w poniedziałek 25 marca klasa 1C wykonała szkolną gazetkę informującą o  Global Money Week oraz rozpoczęła przygotowanie prezentacji komputerowej nt. Zdobywaj wiedzę. Oszczędzaj. Zarabiaj, którą ukończyła 30.03.

We wtorek 26 marca uczniowie klasy 1D udali się na Plac Matejki, gdzie  zwiedzili wystawę „Dzieje złotego” przygotowaną przez Narodowy Bank Polski w związku z jubileuszem stulecia waluty.

28.03. klasa 2C/D-  zagrała w grę o tematyce finansowej pt. „Kawiarenki”, która uczy prowadzenia własnej firmy i obliczania jej sytuacji finansowej, uwrażliwiając na konsekwencje podejmowania nieprzemyślanych, ryzykownych decyzji oraz wagę oszczędzania i inwestowania środków finansowych dla utrzymania płynności finansowej firmy.