Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej- 29.03.2019

Na targach Poznań Motor Show odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej. W turnieju adresowanym  do uczniów szkół zawodowych oraz techników o profilu samochodowym naszą szkołę reprezentowali: Arkadiusz Twardowski (3D), Piotr Sieja (1D) i Kamil Mazur (4D).

Rywalizacja była ogromna. Udział wzięło ok. 300 uczniów. Były dwie kategorie szkolne (szkoły zawodowe oraz technika), a osobno zliczane były punkty do rankingu szkół. Podczas finału odbyły się dwa etapy – pierwszy to pisemny test wiedzy. W drugim etapie najlepsza dziesiątka uczniów  sprawdzała swoją wiedzę przy zadaniach praktycznych. Pomiędzy poszczególnymi etapami organizatorzy zaprosili uczestników  do udziału w quizach z ciekawymi nagrodami.

Dużą atrakcją dla uczniów była możliwość zwiedzania Targów Poznań Motor Show. Premiery prezentowane w Poznaniu to m.in.:

• Mercedes EQC Audi (e-Trona oraz model PB18)
  • Cupra (Ateca Special Edition)
  • Volkswagen Group Poland (nowy Passat, elektryczny ID. Crozz)
  • BMW (Alpina
  • Skoda (Kamiq ,Scala, Vision E, Vision X)
  • Hyundai (Nexo)
  • Mazda (3)
  • Nissan (Leaf)
  • Alfa Romeo (Tonale)

Łącznie podczas pierwszego dnia odbyło się 60 premier, w tym auta koncepcyjne.